Mytí

Ruční mytí

Automobil ručně myjeme šetrnou dvoukbelíkovou metodou a rukavicí z ovčí vlny nebo s jemnými mikrovlákny, takže nedochází k poškrábání laku. Samozřejmostí je také mytí pH neutrálním šamponem, který nesundává ochranu laku, byla-li aplikována.

V teplejším období létá hmyz, který nám poté zůstává na masce, oknech a zrcátkách automobilu. Pomocí speciálních přípravků hmyz odstraníme. Avšak hmyz obsahuje kyseliny a sluneční žár způsobí, že strukturu laku naleptá, čímž dochází k jeho nevratnému poškození. Proto doporučujeme mytí v častějších, pravidelných, intervalech.

V zimě nám naopak sůl působí problémy a může docházet k reznutí různých částí automobilu.

Dekontaminace

Odstranění nečistot

I po tom nejdůkladnějším mytí zůstávají na povrchu laku větší či menší, mikroskopické, částečky, které lze odstranit pomocí dekontaminace. Ta může být buď chemická, nebo mechanická.

Příkladem může být polétavá rez, která vzniká třením brzdových destiček. A vlivem vzdušných vírů se pak tyto částečky obsahující železo dostávají na disky a přední dveře.

Renovace

Obnova povrchu laku

Dokážeme renovovat i lak, který se dostal do stavu „přirozeného matu“, jednoduše řečeno, lak dokážeme opravit a navrátit mu lesk.

Lak lze také například rozleštit pod vosk. Před nanesením keramické ochrany je rozleštění laku nezbytné a bez tohoto kroku keramickou ochranu nelze aplikovat, jelikož se tím razantně zkrátí její výdrž a sníží účinek. Renovace laku navrátí lásku k Vašemu vozu.

Ochrana

Sealanty, vosky a keramické ochrany

Ochranu laku můžeme rozdělit do tří skupin dle jednoduchosti aplikace a výdrže:

Tekutý sealant

Díky sealantu dosáhneme dobrému odvodu vody. Před nanesením sealantu není nutná předchozí dekontaminace, je však doporučená alespoň chemická. Sealant rozprašovačem aplikujeme na mokré auto a tlakem vody ho vstřebáme do povrchu laku. Jeho účinnost může při správné péči dosáhnout až 3 měsíce.

Vosk

Vosk slouží především k dobrému odvodu vody a samočištění auta. Před nanesením vosku je nutné povrch laku mechanicky dekontaminovat. Doporučujeme také rozleštění laku. Následně aplikujeme krouživými pohyby vosk dle výběru, přičemž jeho účinnost je výrobcem udávána až na 12 měsíců.

Keramická ochrana

Velmi zjednodušeně řečeno, keramická ochrana povrch laku zakonzervuje a částečně ho chrání proti poškrábání. Před aplikací keramické ochrany je nutné lak rozleštit, na nerozleštěný lak nelze keramickou ochranu aplikovat, protože by tím ztratila dlouhodobý účinek. Nabízíme několik druhů keramických ochran s různými vlastnostmi a různou dobou trvanlivosti při správné a pravidelné údržbě až na 5 let.

Matné laky

Péče o matný lak

Dokážeme se postarat také o matné laky. Jen postup u této péče je jiný.

Matný lak ručně umyjeme, dekontaminujeme pouze chemicky a ani ho neleštíme. Jako ochranu lze můžeme zvolit jak vosk, tak keramickou ochranu, ale zde je mnohem užší výběr.

Retuše

Drobné opravy laku

Při jízdě například za nákladním autem často odlétávají drobné kamínky, které nám na automobilu odloupnou kousíček laku. Jsme schopni zajistit namíchání přesného jeho přesného odstínu a tyto škody opravit.